Zestawienie popularnych ras kociaków

Kocięta to jedne z popularnych zwierzaków, jakie możemy zastać w mieszkaniach. Nic dziwnego. Bywają niewielkie, bardzo prosto je poskromić, a przede wszystkim gwarantują przyjemne obecności domownikom. Istnieją poświadczone naukowe fakty, że pieszczenie kota rozładowuje napięcie i oddziaływuje sielankowo na ludzi. Na świecie jest tysiące przeróżnych ras tych zwierząt.

hodowla kotów norweskich leśnych

Hodowla kotów syberyjskich oferuje urocze rasowe, puchate istoty, które nie tylko zaskakują swoim futerkiem i wizerunkiem, jednakowoż są idealne dla najmłodszych. Te zwierzęta to autentyczne przytulanki, które kochają leniuchować i być głaskane. Rzecz jasna, decydując się na rasowego kotka powinniśmy być uświadomieni, że istoty te mają zazwyczaj słabszą odporność niż standardowe tak zwane dachowce. Trzeba nie zapominać o odrobaczaniu, właściwiej karmie i pielęgnacji.
Bardzo wzięta jest również hodowla kotów norweskich. Kocięta te spotkać możemy o nader bogatym ubarwieniu. Od czekoladowego po jasny beż. Tak samo jako koty syberyjskie posiadają one dłuższą i puszystą sierść i mają istotne rozmiary. Koty norweskie będą wybierane z życzliwego oraz aktywnego temperamentu.
Oscylując naokoło dalej wymienionych ras wspomnieć należy także na rzecz hodowli kociaków brytyjskich. Cieszą się one sporą popularnością z uwagi m.in. na niespotykane ubarwienie i rewelacyjny odcień oczu. Rasowe brytyjczyki mają oczy złoto pomarańczowe.

hodowla kotów norweskich

wybierając rodowodowego kota należy pomnieć o kastracji albo sterylizacji. Wówczas unikniemy nieprzyjemnych sytuacji, a nasz kociak jest ciągle w okolicy domu. W samej rzeczy, po podobnym działaniu kot przez pewny czas potrzebuje być szczegółowo traktowany. Winien konsumować karmę wybraną dla zwierzaków po tym zabiegu. Często zdarza się, iż zwierzaki po operacji są gnuśne oraz ospałe. Wskutek tego powinniśmy zważać, albowiem bardzo łatwo przywieść do tak zwanego spasienia kociaka i może nabawić się przykrych chorób.

Categories: Bez kategorii