O fizykoterapii zdań nieco

W dzisiejszych czasach medycyna częstokroć zapomina o zbawiennym działaniu takich czynników jak woda i ciepło
mnóstwo przewlekłych schorzeń, na jakie medycyna nie zna farmaceutyków da się przynajmniej złagodzić za pomocą fizykoterapii. Cóż to jest?


Fizykoterapia to w największym skrócie rodzaj fizjoterapii, jaki koncentruje się na użyciu bodźców pochodzących z natury.
Do jednej z procedur fizykoterapii należy zaliczyć laseroterapie. Jest ona wyjątkowo często używana w stomatologii a także ortopedii, ponieważ ma zniewalające działanie przeciwzapalne.
Modną metodą wykorzystywaną w fizykoterapii to pole magnetyczne
Korzystne jest ono w chorobach neurologicznych i ortopedycznych ze względu na swoje działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne.
Jedną z procedur fizykoterapii jest też kuracja prądem. Całkowite jego funkcjonowanie polega na stymulacji mięśni oraz leczeniu zapalenia z komponentą znieczulającą.
W tym typie kuracji stosowane są też ultradźwięki. Czynią one nie jedynie dobrze na choroby ortopedyczne, lecz również rozrywają kamienie nerkowe lub żółciowe.
Do terapii użytkowanych w fizykoterapii przynależą także: balneoterapia, medycyna uzdrowiskowa, hydroterapia, termoterapia i co niemiara innych.
Powinno się wymienić tu wyjątkową strategię użytkowaną w fizykoterapii, która jest imponująca w wypadku chorób charakteryzujących się obrzękiem. Jest to drenaż limfatyczny – metoda wciąż niezbyt okazale rozpowszechniona, lecz skuteczna. Szczególnie dyskutowane jest ostatnio jej użycie w celu złagodzenia obrzęków powstałych po operacjach w obrębie twarzoczaszki.
Reasumując – należałoby w przypadku przeciągłych chorób, szczególnie ortopedycznych oraz neurologicznych, zapytać lekarza o możliwość odbycia cyklu zabiegów z fizykoterapii. Przy wykorzystaniu naturalnych bodźców wspomagają one gigantycznie złagodzić dokuczliwości. Źródło: fizjoterapiadomowakrakow.pl

Categories: fizjoterapia, medycyna