1144-1881-wu.jpg

Czego nie lubimy:kursy

woda,pływanie, przepisy bhp

W współczesnych czasach obowiązkowe szkolenie bhp oznacza męczenie się z formalnym i bezbarwnym dialogiem bhp\’owca, który większość swoich słów cytuje z książki. Posada w nowej firmie kojarzy mi się z lataniem, organizowaniem specjalnych dokumentów, w zasadzie bezpłatnym okresem testowym, badaniami lekarskimi, kształceniami bhp i stanowiskowymi. Przy okazji zmiany pracy, gdy zostałem uświadomiony, że moje badania i szkolenia są nieważne i nic nie zmienił fakt, że robione były miesiąc temu, wyczerpany poszedłem na kursy bhp i haccp z nastawieniem, następne pół dnia spędzę ucinając sobie drzemkę.
Po wejściu na salę konferencyjną przywitał nas energiczny radosny chłopak Adam. Nie wyglądał jak wszyscy bhp\’owcy z jakimi miałem jakiekolwiek wcześniejsze spotkanie (przeważniestarsza osoba z łysinką z kodeksem pracy w ręce). Alfred (sam się tak przedstawił) opowiedział nam o prawach jakie ma pracownik, co nam się należy i kiedy możemy domagać się odszkodowania. Skutecznie przekroczył do problemu niebezpieczeństw i zagrożeń, jakie czyhają na nas w zakładzie, a potem zreferował jak możemy się ustrzec przed wypadkami i dał nam arkusze z instrukcjami dotyczącymi haccp. Pożegnał nas zdaniem, które bardzo miło docierało z jego ust: mam nadzieję że nie spotkamy się tutaj przez najbliższy czas. I to tyle, KONIEC. Spotkanie się skończyło szybciej niż reklamy na tvnie, po ogólnym przeglądzie uczestników szkolenia okazało się, że nie tylko ja byłem mocno zaskoczony, że główne kształcenie bhp może być takie krótkie. Teraz pozostaje tylko dobrze przyuczyć się pracy na stanowisku i mieć nadzieję, że z Mariuszem zobaczę się dopiero na okresowych nauczaniach.
Zdaję sobie sprawę, że każdy w nowej pracy musi przez to przejść, ale na prawdę… Jest to bardzo ważne. Bezpieczeństwa i higieny pracy należy przestrzegać nie ze względu na prawo, ale przede wszystkim jak sama nazwa wskazuje, żebyśmyu uniknęli jakichkolwiek wypadków. Szkolenie to jest uważane przeze mnie jako najważniejsze z wszystkich i pomimo różności wykonywanych zawodów większość zasad pozostaje taka sama.
http://www.behapowcy.eu

Categories: Bez kategorii